Жири Општине Бијело Поље за додјелу највећег општинског признања одржао је састанак, на којем је утврђена листа пристиглих предлога за највеће општинско признање, награду „3.јануар”. Наредних дана биће одржан нови састанак и договорено ко ће ући у најужи избор за награду, а онда ће бити донијета и коначна одлука о лауреатима. Жири је у саставу Зоран Бошковић, Веселин Дробњак, Момчило Делић, Жељко Коњевић, Сабахет Спахић, Хасан Рамовић и Немша Омерхоџић, а за награду су предложена два колектива и седам појединаца: Основна школа „Ристо Ратковић“, Саладин Дино Бурџовић, Нада Павићевић, Томислав Томовић, Нина Поповић, Радомир Илић, ТВ СУН, Ранко Радовић и Благоје Вујисић.
ОО Бијело Поље: Делић: Власт нема кандидата, а можда ни лауреата
Члан жирија у име Демократског фронта Момчило Делић истиче да је претходних година било доста проблематичних одлука о лауреатима што је утицало и на негативан став грађана према додјели општинског признања. Како сада ствари стоје, каже Делић, међу члановима жирија, који су из владајуће коалиције, постоји расположење да се може размишљати и о томе да се награда никоме не додијели.
- То сам могао примијетим по дискусијама, а по мени разлог за то је и тај што представници власти немају свог кандидата за ову престижну награду. Незадовољни су предлозима, због чега је већ почела прича да се ове године може и прескочити уручење награде. Осим тог проблем је и недостатак новца јер је новчани дио награде доста висок. Тако да у циљу уштеде можемо лако остати без лаурета – каже Делић.
(ДАН, 22. 12. 2014.)