Седамнаест одборника опозиције, у прошли петак, предсједнику Скупштине општине Пљевља Тарику Гаџовићу поднијели су иницијативу за сазивање ванредне сједнице СО поводом загађења животне средине. Међутим, Гаџовић још није заказао сједницу, а „Дану” је саопштио да су у току консултације са шефовима одборничких клубова како би се обезбиједио кворум. Он је казао и да ће у потпуности испоштовати пословник о раду локалног парламента.
– Врло брзо ћемо имати информацију о сазивању ванредне сједнице коју је тражило седамнаест одборника – казао је Гаџовић.
Из Клуба одборника Демократског фронта наводе да од Гаџовића још нијесу обавијештени о заказивању вандредне сједнице СО Пљевља.
– Испунили смо пословнички услов за заказивање ванредне сједнице, јер је захтјев потписало 17, а услов је то уради најмање 12 одборника. С обзиром на то да нас предсједник Скупштине није обавијестио, а имао је довољно времена за то, сујтра ћемо заједно са клубовима одборника СНП-а и Покрета за Пљевља заузети став о даљим потезима – саопштено је из клуба одборника Демократског фронта.
Незванично сазнајемо да сазивање ванредне сједнице коче у редовима Демократске партије социјалиста јер се покушава избјећи расправа о стању животне средине. Наиме, Гаџовић чека став својих партијских колега, јер уколико се не добије подршка ДПС-а, постоји могућност да се заказана сједница не одржи услед недостатка кворума. Односно, уколико би Гаџовић заказао сједницу, а његови партијски другови из ДПС-а одлучили да не дођу у чему би их подржала два одборника СДП-а и Бошњачке странке, предсједник СО морао би да избјегне засједање или би заједно са опозицијом чинио већину од 18 одборника.
У предлогу за ванредну сједницу СО наводи се да је неопходно усвојити закључке којима би се од Владе тражило да Скупштини Црне Горе предложи усвајање Закона о заштити интереса грађана Пљеваља.
(ДАН, 26. 12. 2014.)