Три датума су обиљежила политичку Подгорицу током 2014. године. Први - избори 25.маја на којима нико није побиједио. Други - конститутивна сједница Скупштине Главног града 23. јуна на којој је престао мандат Миомиру Мугоши који је био градоначелник 13 година, али се и даље није знало ко је побиједио. Трећи - 6. октобар када је изабран Славољуб Стијеповић за 39. градоначелника Подгорице одлуком СДП-а да су они побиједили.
Протеклу годину у Подгорици обиљежили су локални избори, боље рећи предизборна, изборна и постизборна превара бирача, то јесте афера „Снимак”, нерегуларности на дан гласања и распад једне предизборне коалиције која се грађанима представила као алтернатива власти, а заправо је послужила да гласове против власти претвори у гласове за њено одржање, оцијенио је Горан Радоњић, предсједник клуба одборника Демократског фронта.
- Након што се изиграју бирачи и наступи консолидација власти, наступи пауза, до нове сличне епизоде. Резултат тих игара је садашња власт у Подгорици. Не може се рећи: њено формирање, јер још у њеном великом сегменту влада такозвано в.д. стање, рецимо у секретаријатима. Како је успостављена на нелегитиман начин, тако се и понаша, тирански - навео је Радоњић.
Радоњић додаје да је садашња власт прави насљедник доскорашње.
-Разлика је само у приступу, скоро да би се рекло, у стилу, кад би та ријеч била уопште прикладна у том контексту. Ако би претходном новинари пришли на улици, могло им се десити да заврше у болници. Садашњи се, зато, крије од медија, барем од већине, и, као један од првих потеза, забранио је јавним службеницима да комуницирају са медијима, па преко њих и са грађанима. Истовремено се преко режимских медија хвали како грађанима лично телефонира у непристојно вријеме. Код претходног градоначелника важило је правило да он персонално нешто брани или дозвољава. Код садашњег важи да он нешто „сређује”, „завршава”, „рјешава”. Резултат је исти, самовоља. Нема институција, нема процедура, нема једнакости за грађане. На дјелу је потпуно поништавање ионако крхког система, гажење принципа надлежности–навео је Радоњић.
Он додаје да су последице бивше и садашње власти исте.
-Док је била претходна власт, једног дана падне снијег, а седам дана је ванредно стање. Сада, један дан пада киша, десет дана немамо воду за пиће. Од силног залагања за професионализацију управе није остало ништа, па се у одборе директора јавних предузећа постављају људи који имају основну школу, или људи који немају никаквог радног искуства. „Гласаћу за своје партијске колеге и пријатеље”, рекао је предсједник Скупштине Подгорице, јавно, на сједници, откривајући до краја шта су критеријуми за јавне функције. Циљ садашње администрације је, зато, сагласан са циљем који власт има и на републичком нивоу, а то је да се до краја уништи нада да се ишта може урадити, да се тиранија прихвати као нормално стање. Но, искуство нас учи да свакој тиранији прије или касније мора доћи крај - поручио је Радоњић.
(ДАН, 31. 12. 2014.)