Представници даниловградског одбора Демократског фронта оцијенили су да су подршком предлогу ДПС-а да се на сједници локалног парламента, одржаној 29. децембра 2014. године, усвоји информација о обавезама општине према Радио Даниловграду, одборници СНП-а на дјелу показали коалициону сарадњу са владајућом странком. Из ДФ-а додају да такво понашање СНП-а чуди када се зна шта се све дешава у Радио Даниловграду и да је тамо „стање већ дуже са друге стране закона”.
– Током засједања СО упозоравали смо да се информација о реализацији споразума између локалног емитера Радио Даниловград и Општине Даниловград не може разматрати из формалних разлога, јер је информацију поднио директор Радио Даниловграда, а не Савјет. Показали смо да је стање у тој организацији потпуно нерегуларно. Скупштина није бирала савјет, директор је у в.д. стању већ више од пет година, а по закону то је могуће само до годину дана. Уз то, директор је високи функционер локалног ДПС-а. На колегијуму који је одржан поводом ове тачке дневног реда, опозиционе странке су од стране предсједника Скупштине, шефа клуба одборника ДПС-а и потпредсједника Општине убјеђивани да подрже ову информацију иако су и они свјесни да је стање у овој организацији потпуно нерегуларно. Нијесмо пристали да подржимо нешто што није у складу са законом и поред демагошких наступа на тој сједници. Мислећи да ће се тачка одложити, одборници ДФ-а су напустили засједање скупштине. Тада на сцену ступају одборници СНП-а. Пошто је ДФ напустио сједницу, ДПС није имао кворум за наставак засједања, али кворум обезбјеђује одборник СНП-а који је остао у сали и подржао информацију којом се покушава легализовати незаконско стање у тој организацији. Ово је био гест коалиционе сарадње између ДПС-а и СНП-а. То је чудно, јер се сарадња дешава поводом расправе о Радио Даниловграду и усвајања информације која је незаконито поднесена. Иако је предсједник СНП-а прије неки дан изјавио да се неће правдати да ли сарађује са ДПС-ом, ово је био очит примјер те сарадње – закључује се у саопштењу ДФ-а.
Представници ДФ-а упозоравају да одборничка пракса одборника СНП-а изазива сумњу да ће се поновити дешавања из прошлог сазива локалног парламента, када је један представник пензионера, изабран са опозиционе листе, подржавао све што је предлагао ДПС.
– У предизборној кампањи СНП је дјеловао потпуно опозиционо и због тога смо још више изненеђени гласањем и понашањем њиховог одборника. Вјерујемо да су због тога изненађени и бирачи СНП-а. Пошто се све то дешавало уочи Нове године можда је то био и СНП-еов новогодишњи поклон ДПС-у – поручују из ДФ-а.
(ДАН, 03. 01. 2015.)