Одборници опозиције у барском парламенту против су повећања пореза за 20 одсто, али инсистирају на смањењу плата запослених у локалној самоуправи.
Према ријечима одборника Демократског фронта мр Дејана Ђуровића, смањење плата за 20 одсто на укупни буџет може ићи само једном линијом, функционерима 40 одсто и радницима максимално пет одсто.
- Општина Бар има преко 30 милиона дуга и до скора је имала преко 35 запослених који су имали плату вишу од 1.000 еура. Поштујем само да предсједник Општине и предсједник Скупштине општине имају плату преко 1.000 еура. Буџет и ситуација у Општини не дозвољавају ниједном функционеру, осим двојице поменутих, да имају плату преко тог износа. Волио бих да ми неко објасни шта су допринијели ови запослени са платом од 1.000 еура. Такође, није исто ако одбијете 20 одсто директору и раднику. Такође, ко има преко 1.500 еура примања то је луксуз. Не слажем се да се повећа порез за 20 одсто, и да то „плати” народ, јер је он платио већ и не може више. Ушли смо, каже власт, у годину кризе. А зар у власти не размишљају да и народ има кризу кад треба да плати порез? Хоћемо ли да ставимо хипотеке на све куће по Бару - пита Ђуровић, наглашавајући да је очекивао да се порез смањи за 20 одсто.
Ђуровић наглашава и да функционери имају високе плате, а притом су они водили Општину која је дужна 30 и више милиона еура, те да би због тога њима првима требало максимално смањити плате и тако их казнити за стање у локалној самоуправи.
(ДАН, 05. 01. 2015.)