Рок изградње спортске дворане у Котору пробијен је за три и по године, а након проблема у које је запала цетињска фирма „Липа“, за наставак радова 25. новембра 2014. године склопљен је уговор са конзорцијумом који чине фирме Ерланг доо Никшић, Тангента доо Никшић и Еурозок доо Даниловград. Рок за завршетак радова, чија је вриједност са ПДВ-ом 3.481.256 еура, је 18 мјесеци од дана потписивања уговора. Ипак, на градилишту нема тешке механизације, али ни видљивих активности. Од скора се само спорадично појављује по неколико радника који нешто раде око ограде при путу, а постављена је и пластична мрежа око објекта и нова табла са роком изградње.
ОО Котор: Потпара: Споран будући власнички статус хале
Из Демократског фронта посебно упозоравају на будући власнички статус објекта.
- Локација и вријеме градње хале су погрешни, али је најгоре што Општина гради, а власник је Ресурсни центар коме ће сви спортски клубови града плаћати коришћење дворане. Да је неко инвеститор, а да није власник објекта то до сада нијесам чуо. Ако нијесам у праву волио бих да ме локална власт демантује и да каже који су планови по завршетку дворане - каже за „Дан“ Владимир Потпара, одборник ДФ-а у СО Котор, и подсјећа да је опозиција покренула бројна питања везана за градњу дворане. Између осталог, тражила је да се формира вишестраначка комисија да се испита ко је одобрио да се ДУП Шкаљари „крши“, гдје је грађевинска линија, зашто је уништен локални пут, те „ко има моћ изнад закона“ итд..
- Очито да са Владом, односно са Дирекцијом за јавне радове постоје проблеми око финансирања, а на питање колико су досад уплатили средстава, одговор нијесмо добили. Иако је Влада била у обавези да уплати половину, чињенице говоре друго. Постоје и проблеми око вишка радова који су преко 400 хиљада еура досад - тврди Потпара.
(ДАН, 05. 01. 2015.)