Ако по дефиницији јавни сервис има обавезу да обрађује и емитује теме од јавног интереса за све грађане и да његује високе професионалне стандарде, онда је јасно да црногорски јавни сервис не испуњава ни минимум прописаних критеријума, саопштено је јуче из Демократског фронта.
- Дефиниција за „наш” Јавни сервис била би - телевизија у служби режима на власти. Зато и није случајно да се чак и европске институције у закључцима критички осврћу на непрофесионалност и политичку пристрасност црногорског јавног сервиса. Да су новинари и уредници РТЦГ свој рад подредили интересима ДПС могли смо се изнова увјерити гледајући информативни програм посљедњих неколико дана. Није ништа ново да гледајући оно мало програма што произведе РТЦГ стичемо утисак да живимо у земљи снова, земљи економског просперитета и развијене демократије. Дакле, не очекујући да на Јавном сервису гледамо само приче које критикују актуелни режим, ипак остајемо запањени најјефтинијом пропагандом коју смо имали прилике да гледамо у дневнику, о новом подгоричком градоначелнику - Мигу, који све више треба да подсјећа на свемоћног Мила. Све и да повјерујемо у сервирану нам причу, а тешко да то можемо, као прво и најлогичније питање након одгледаног прилога јесте – зар не постоје службе у оквиру Главног града, или можда професионалци задужени за комуникацију са грађанима који би ваљда требало да раде тај посао, а за који уосталом и примају плату? Овако, остаје само запањеност и горак укус јефтине и кич пропаганде - саопштено је из Демократског фронта.
Из ДФ-а поручују да ако и повјерујемо зашто не бисмо сви написали по један мејл свемоћном Мигу, а имали бисмо о чему, и онда позвали Јавни сервис да заједно чекамо позив који се не одбија.
-Можда ће и неки грађанин без чланске карте владајуће коалиције имати среће да га назове градоначелник, и то касно у ноћ кад заврши многобројне обавезе – наводе из ДФ-а.
(ДАН, 14. 01. 2015.)