Уколико локална власт у Пљевљима прихвати предлог предсједника ОО Нове Милана Лекића, Нова и ДФ ће се одазвати позиву да учествују у рјешавању великих проблема с којима се суочава ова општина, саопштено је из Информативне службе Нове српске демократије.
– Сматрамо да је веома важно да се одазову и представници владе који су најодговорнији за тако тешко стање, јер од Пљеваља се годинама само узимало, а није се ништа улагало. Према нашем мишљењу, не би било лоше ни да се позове и премијеров брат Ацо Ђукановић који је на веома сумњив начин власнички уграђен у најважнији пљеваљски ресурс – Рудник угља, чијом потрошњом се директно утиче на здравље грађана.
Пошто је премијеров брат стицајем крајње сумњивих околности постао власник Рудника угља, ево му добра прилика да покаже да га није водила искључиво грамзивост и да је спреман да одвајањем дијела профита сам ријеши проблем загађивања Пљеваља – саопштили су из Нове.
(ДАН, 21. 01. 2015.)