Иако су градске власти последњих година у више наврата обећавале да ће уредити и обновити дјечја игралишта на подручју општине, мало је реализовано на том плану. Поломљене клупе, љуљашке које висе на једној алки, клацкалице без држача за руке, без сједишта, паркови загађени смећем, изметом и разним другим отпадом, реална су слика игралишта за најмлађе. Стандарди, ипак, траже нешто друго. Простор за дјецу требало би да је ограђен подлогом направљеном од гуме, справама за играње од дрвета или пластике, а морао би бити и заштићен од животиња. Лоше стања дјечјих игралишта нашло се и пред одборницима локалног парламента.
Одборник Демократског фронта Александар Ракочевић као лош примјер наводи игралиште изграђено у дијелу шеталишта од хотела „Принцес” према Спортском центру. Он подсјећа да на том игралишту годинама ништа није улагано, а за то вријеме је инвентар све више пропадао.
– Однос Општине према најмлађима је веома немаран. У одговору који сам добио од надлежног секретаријата помиње се износ од 26.000 еура за изградњу дјечјег игралишта у Шумицама, дуж шушањског шеталишта. Колико знам, у питању је донација, а не средства из буџета. Интересује ме кад надлежни планирају да на Шеталишту краља Николе поправе поломљене и уништене справе. Чини ми се да надлежни никако да схвате да је већ одавно требало да реагују, тим прије јер се ради о дјеци, али и зато што то игралиште ствара врло ружну слику о Бару који тежи да буде туристичка дестинација – каже Ракочевић, и истиче да му није јасан ни одговор који се односи на игралиште преко пута Културног центра.
– Мени је познато да је то игралиште направило неколико људи из организације „Милост”, ваљда држављани Њемачке и Швајцарске, њих четири-пет волонтера, у сарадњи са НВО „Светионик”. Било је ту и наших људи који су радили без надокнаде. Значи да Општина ништа није уложила ни кад је ово игралиште у питању – истиче Ракочевић.
(ДАН, 29. 01. 2015.)