Градоначелник Подгорице Славољуб Стијеповић упутио је шефовима клубова одборника свих партија у Скупштини Главног града кратак допис у којем им је оставио рок од пет дана да одреде представнике који ће бити члан посебног радног тијела-комисије за увид у документацију и сачињавање извјештаја о правној ваљаности појединих аката донесених из надлежности градоначелника и Скупштине Главног града, у периоду од 2007. до 2015. године.
Уз допис нема образложења из којег се може сазнати више детаља о комисији те на основу којег правног прописа се формира, а само судећи на основу информација након прошлонедељног састанка шефова клубова одборника све су прилике да се ради о договору ДПС-а и СДП-а да комисију за провјеру послова бивше управе на челу са Миомиром Мугошом формира градоначелник, а не Скупштина. Како допис садржи одреднице „за увид” и „појединих аката” јасни су јој домети.
Шеф клуба одборника ДФ-а Горан Радоњић послао је јуче допис градоначелнику Подгорице Славољубу Стијеповићу тражећи допуну дописа у одговарајућем року како би и у коначном могли да се одреде.
-С обзиром на то да у штуром допису најављујете формирање „посебног радног тијела – комисије”, тражим да ми одговорите- на основу чије иницијативе имате намјеру да формирате то радно тијело? Тражим и да ми упутите копију дописа којим је то затражено са информацијом о датуму кад сте примили ту иницијативу. С обзиром на то да Статут Главног града прописује да Скупштина образује комисије као повремена радна тијела (члан 50), на основу којег правног прописа намјеравате да образујете наведено радно тијело? Будући да предлажете и то у веома кратком року да клуб одборника Демократског фронта узме учешћа, неопходно је да хитно доставите допуну материјала и прецизно назначите и сљедеће елементе -које ингеренције треба да има то радно тијело? Чиме ће се то радно тијело бавити? Који би био састав тог радног тијела? Коме би то радно тијело поднијело извјештај о раду и у ком року - стоји у допису који је Радоњић јуче послао градоначелнику.
(ДАН, 04. 02. 2015.)