Након што је Срђан Машовић саопштио да је послије двогодишњих анализа, израде планова и препознавања проблема, Општина Андријевица дефинисала озбиљне развојне шансе и за кратко вријеме обезбиједила 80 одрживих радних мјеста услиједиле су оштре реакције представника опозиционих странака. Њихова заједничка оцјена је да су Машовићеве изјаве „смијешне и тенденциозне и да не осликавају стварно стање у Андријевици”. Истакли су да су Машовићеви наводи у вези реализације крупних инфраструктурних пројекта потпуно неутемељени, те да о томе најбоље свједоче средства предвиђена за капиталне инвестиције која, како су навели, ни близу не могу да задовоље основне потребе локалног становништва. Према ријечима представника опозиције, последње двије године спроводило се искључиво партијско запошљавање.
ОО Андријевица: Ракетић: Тајкуни отимају и чист ваздух
Предсједник ОО Нове Веско Ракетић сматра да прича о отварању одрживих радних мјеста у Андријевици вријеђа људско достојанство. Према његовом мишљењу, то је смишљена реторика владајуће структуре која има за циљ да направи пролаз за реализацију пројеката од којих корист имају само привилеговани тајкуни.
– Захваљујући накарадној политици актуелне власти, привилеговани тајкуни су узели све наше шуме, као и водено богатство. Сад су кренули да нам узимају и чисти ваздух, јер новоотворени погон за производњу пелета трује небо изнад Андријевице. Узимају нам све што се узети може, остављајући локално становништво без игдје ичега. Заузврат, хвале се да су отворили нешто радних мјеста, заборављајући да кажу да је Андријевица некада бројала око хиљаду радника. Да није тужно, било би смијешно, јер скоро комплетан буџет општине одлази на оперативне трошкове, док су само мрвице остављене за наводно унапређивање живота грађана – рекао је Ракетић.
(ДАН, 25. 02. 2015.)