У прилог чињеници да се још не назире завршетак радова на објекту пљеваљског Дома културе свједочи податак да малишани који су кренули у школу 2007. године, када је реконструкција почела, завршавају основно школско образовање, а да нијесу били у прилици да виде како изгледа читаоница или стална музејска поставка. У јуну ове године навршиће се осам година откад су почели радови на објекту, а Народна библиотека „Стеван Самарџић”, Завичајни музеј Пљевља, као и многа друга удружења исељени на привремене локације. Те 2007. године представници локалне власти на челу са ДПС-ом саопштили су да ће радови на „храму културе” бити завршени најкасније до краја године.
ОО Пљевља: Ровчанин: Тужилаштво да испита трошкове за Дом културе
Одборник Демократског фронта Никола Ровчанин подсјећа да је трошење новца на радове на Дому културе јако сумњиво, да су милиони потрошени, а да послови нијесу завршени и да све то треба да испита тужилаштво.
– Поставља се питање гдје је отишао толики новац и колико ће на крају по метру квадратном простора коштати реконструкција Дома културе. Иначе, прича око Дома културе само је један од примјера који је степен неозбиљности ДПС-а према грађанима Пљеваља. Те 2007. године када су радови почели, дато је обећање да ће бити завршени до краја године, али од тога није било ништа. Тадашњи менаџер општине Игор Голубовић у више наврата давао је обећања да ће радови бити „ускоро завршени”, али се то није десило. Сада Игор Голубовић са позиције одборника ДПС-а даје себи за право да претходну власт опозиционих партија назива неодговорном што је просто неприхватљиво – истиче Ровчанин.
(ДАН, 28. 02. 2015.)