Представници ДФ-а у Даниловграду јуче су се обратили Државној ревизорској институцији захтјевом да провјери пословање локалне управе у том граду за претходне двије године. Они наглашавају да се пословање локалне управе мора довести у ред и ускладити са законом, а у ДФ-у сумњају да је на том плану локални ДПС, који већ деценијама управља овим градом, током 2013. и 2014. године имао низ пропуста.
-У дневној штампи су презентоване и изјаве предсједника општине Даниловград о потреби доласка представника Државне ревизорске институције у ову општину, како би се отклониле све сумње у начин њеног пословања. Сматрамо да је и то разлог више да обавите ревизорску провјеру за 2013. и 2014.годину. Нарочито вам скрећемо пажњу на сегменте пословања општине као што су јавне набавке, исплата прековремених радних сати, варијабиле, пријем радника у радни однос у јавној управи, јавним предузећима и установама, финансирање појединих спортских клубова и невладиних организација, реализовање протокола са Министарством финансија о репрограмирању дуга који је настао из неплаћања пореза и доприноса за личне дохотке ... - набрајају Веселин Марковић, Перо Радоњић и Чедо Ђуровић, одборници ДФ-а.
Према њиховом мишљењу, извјештај независног ревизора о пословању Општине Даниловград за 2013.годину није исказао реално стање у многим областима из домена ревизорског посла. Због те чињенице ДФ је принуђен да од ДРИ, најодговорније установе у тој области, тражи провјеру пословања Општине Даниловград за 2013. и 2014.годину. Одборници ДФ-а истичу извјештај ревизора за 2012.годину који је свобухватнији и који је указао на бројне неправилности у пословању Општине Даниловград.
-Те неправилности нијесу исправљене, а нијесу ни констатоване у ревизорском извјештају за 2013.годину- упозоравају у ДФ-у.
(ДАН, 04. 03. 2015.)