Као припадници српског народа одлучили смо да обиљежимо овај значајни датум – Дан српског јединства, слободе и националне заставе.
Ми, млади Нове српске демократије, шаљемо поруку јединства и љубави према свим Србима у српским земљама и свијету. Баш као што смо заједно слали поруке слоге у борби за светиње Српске православне цркве у Црној Гори.
Овај празник је установљен у знак сјећања на 1918. годину, последњу годину Првог свјетског рата, када је пробијен Солунски фронт и када су наши славни преци успјели да ослободе нашу Отаџбину.
И у најтежим временима српски народ је поносно стајао испод наше тробојке, а она је постала симбол свих наших побједа, симбол јединства и недјељивости.
Зато, данас, развијмо тробојке!