Клуб младих НСД Никшић: Одлучили смо 
да обиљежимо Дан српског јединства, 
слободе и националне заставе

Клуб младих НСД Никшић: Одлучили смо да обиљежимо Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Као припадници српског народа одлучили смо да обиљежимо овај значајни датум – Дан српског јединства, слободе и националне заставе.

Ми, млади Нове српске демократије, шаљемо поруку јединства и љубави према свим Србима у српским земљама и свијету. Баш као што смо заједно слали поруке слоге у борби за светиње Српске православне цркве у Црној Гори.

Овај празник је установљен у знак сјећања на 1918. годину, последњу годину Првог свјетског рата, када је пробијен Солунски фронт и када су наши славни преци успјели да ослободе нашу Отаџбину.

И у најтежим временима српски народ је поносно стајао испод наше тробојке, а она је постала симбол свих наших побједа, симбол јединства и недјељивости.

Срби су у Црној Гори дискриминисани годинама уназад, али упркос злим намјерама бивше власти да нас разједини, бивали смо све сложнији. Такви ћемо бити и на предстојећем попису становништва – Срби који говоре српским језиком и поштују своју Српску православну цркву.
Зато, данас, развијмо тробојке!

Клуб младих Нове српске демократије – Никшић


Датум: 15.09.2021.
Close
Close