Андрија Мандић разговарао са отправницом
послова Амбасаде Мађарске, Миром Вуити

Андрија Мандић разговарао са отправницом послова Амбасаде Мађарске, Миром Вуити

Констатујући традиционално добре билатералне односе, предсједник Мандић је захвалио на искреној и континуираној подршци Мађарске у правцу политике проширења и европске интеграције наше земље.

Честитајући ступање на дужност предсједнику Мандићу, отправница послова Вуити пренијела је поздраве предсједника Народне скупштине Мађарске Ласла Ковера и нагласила посвећеност Мађарске европској интеграцији Западног Балкана. На тој линији, она је подсјетила на предстојеће предсједавање Мађарске Савјету Европске уније у другој половини 2024. године, истичући да политика проширења остаје високо на листи приоритета.

Саговорници су се сагласили да двије земље имају бројне потенцијале за унапређење инфраструктурних, као и других области од заједничког интереса.





Датум: 02.11.2023.
Close
Close