Мандић са отправницом послова
Амбасаде Републике Србије у ЦГ

Мандић са отправницом послова Амбасаде Републике Србије у ЦГ

Предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић разговарао је данас са Јелисаветом Чолановић, отправницом послова Амбасаде Републике Србије у Црној Гори.

„Данашњи састанак прилика је да двије земље додатно унаприједе традиционално блиске и пријатељске односе и са позиције предсједника Скупштине, снажно ћу се залагати да штитим интересе грађана Црне Горе, као и да градим мостове између наше двије земље“, казао је предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић. У разговору је потврђен интерес за побољшање политичког дијалога и добросусједских односа, уз акценат да комуникација на највишем нивоу треба да допринесе оснаживању потенцијала за јачање сарадње у свим областима од заједничког интереса.

Предсједник Скупштине је истакао да је улога свих политичких актера да раде на помирењу у подијељеном друштву, нагласивши да уз континуирани политички дијалог, сарадњу двије земље додатно учвршћују и учестали контакти припадника два народа.

Уз искрене честитке поводом ступања на дужност предсједника Скупштине, отправница послова Јелисавета Чолановић је изразила увјерење да ће предсједник Мандић радити у корист свих грађана Црне Горе и грађана Србије који живе у Црној Гори. „Уздамо се у Вашу мудрост и вјерујемо да политичари и у Црној Гори и у Србији треба да сарађују за општу добробит“, казала је Чолановић.

Она је подсјетила да је парламентарна сарадња неопходан фактор у међудржавном дијалогу и том приликом изразила очекивање да ће предсједник Мандић посјетити Народну скупштину Републике Србије након конституисања будућег сазива.

Током састанка је изражено очекивање да ће Србија ускоро добити амбасадора у Црној Гори, што би било важно за даљу сарадњу двије земље.

Извор: Скупштина Црне Горе




Датум: 07.11.2023.
Close
Close