Предсједник Скупштине Црне Горе и Нове српске демократије Андрија Мандић разговарао је данас са Њ.Е. Панајотисом Парцосом, амбасадором Републике Грчке у Црној Гори.
Предсједник Скупштине је оцијенио да двије земље спаја традиционално пријатељство и добра сарадња, као и да досадашњи односи имају значајан потенцијал за додатно унапређење. Изражена је обострана жеља за даљим јачањем свеукупне комуникације, констатујући да постоји простор за сарадњу у областима од обостраног интереса.
Током разговора, предсједник Мандић је истакао значај добрих односа са Грчком, као земљом која снажно подржава европску аспирацију Црне Горе, уз увјерење да подршка пријатељске Грчке неће изостати ни у наредном периоду.
Амбасадор Парцос је честитао предсједнику Мандићу избор на функцију предсједника Скупштине Црне Горе, те изразио задовољство поводом данашњег сусрета, уз констатацију „да је Грчка била, остала и биће пријатељ Црне Горе.“
Он је додао да у погледу политике проширења подржава европску интеграцију Црне Горе, као и да ће наставити да нашој земљи пружа пуну подршку на путу ка ЕУ.


