Предсједник Скупштине Црне Горе и Нове српске демократије Андрија Мандић разговарао је данас са Њ.Е. Баришом Калкаваном, амбасадором Републике Турске у Црној Гори.
Предсједник Скупштине је истакао да културно-историјске везе два народа и фреквентан политички дијалог на највишем нивоу, обавезују наше земље да са великом посвећеношћу и преданошћу наставе да унапређују узајамне односе. Предсједник Мандић је констатовао да Турска има велики значај за нашу земљу, посебно имајући у виду бројност црногорске исељеничке заједнице у Републици Турској која представља важан мост зближавања и учвршћивања веза између наших земаља.
Током разговора, предсједник Скупштине исказао је задовољство чињеницом да динамични привредни односи континуирано јачају, истичући да је економска сарадња у успону. Овом приликом, предсједник Скупштине је захвалио на бројним донацијама и инвестицијама турских компанија у протеклом периоду.
Уз подсјећање да је Црна Гора пружила велику подршку Турској након разорног земљотреса, амбасадор Калкаван је захвалио на пријему и том приликом пренио позив предсједника Велике народне скупштине Републике Турске Нумана Куртулмуса предсједнику Мандићу да посјети Турску. Он је казао да се блискост два народа потврђује и кроз дуготрајну сарадњу два парламента, изразивши очекивање да ће сарадња током 28. сазива бити додатно унапријеђена.
Предсједник Мандић је изразио захвалност на позиву да посјети Велику народну скупштину Републике Турске у што скоријем периоду.


