Мандић са предсједником Народне 
скупштине Републике Србије Орлићем

Мандић са предсједником Народне скупштине Републике Србије Орлићем

На маргинама 11. конференције предсједника парламената Југоисточне Европе, предсједник Скупштине Црне Горе и Нове српске демократије Андрија Мандић састао се и са предсједником Народне скупштине Републике Србије Владимиром Орлићем.

На самом почетку, предсједник Народне скупштине Републике Србије још једном је честитао предсједнику Мандићу избор на ову важну функцију. Током разговора, два предсједника су се сагласила да политички дијалог биљежи добру динамику, а да је сарадња два парламента одлична, потврђујући спремност да јој додатно допринесу и личним ангажовањем.

Истовремено, исказали су опредјељење за додатно интензивирање конструктивне и свеобухватне сарадње, укључујући и размјену искустава када је ријеч о европским интеграцијама, као и за заједнички рад на важним инфраструктурним пројектима попут ауто-пута и жељезнице којима ће наше државе бити још боље повезане у будућности.

Извор: Скупштина Црне Горе



Датум: 17.11.2023.
Close
Close