Предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић састао се у Истанбулу, током своје званичне посјете Републици Турској, са представницима удружења исељеника и студената у Републици Турској.
Предсједник Мандић је прије свега поздравио представнике свих удружења исељеника и представника студената и истакао увјерење да ће нова парламентарна већина радити још боље и ефикасније него њени претходници када су у питању оне теме и питања која се тичу исељеника, како у Турској, тако и у другим земљама на Балкану.
Представници удружења исељеника и студената су предсједнику Мандићу пожељели добродошлицу у Турску и изложили историјат својих организација, те нагласили да је за њих мир и стабилност у Црној Гори императив и да је њихов кључни проблем статус који имају, а када је у питању наша земља, те да је за рјешавање тог питања једино прихватљиво добијање држављанства, као што раде неке државе бивше Југославије када су у питању њихове дијаспоре.
Додали су да их посебно брину економски проблеми на сјеверу Црне Горе и да би вољели да помогну, јер они гаје велику емоцију према Црној Гори и управо то је разлог зашто и даље чувају своје име у Турској. На самом крају су поздравили предлог господина Мандића и апострофирали да су они спремни да заједнички раде како са предсједником парламента, тако и са самим парламентом.
Предсједник Мандић је закључио да ће о свим закључцима са овог састанка, по повратку у Црну Гору, упознати шефове посланичких клубова и да очекује да ће већина посланика бити за поменуте измјене и рјешења.
Састанку је присуствовала предсједница Уставног одбора Скупштине Црне Горе Симонида Кордић, амбасадор Црне Горе у Турској Периша Кастратовић, генерални конзул Бранислав Караџић и представници удружења исељеника и студената.



