Мандић са представницима
НВО Млади Роми

Мандић са представницима НВО Млади Роми

Предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић састао се са представницима НВО Млади Роми Самиром Јахом и Султаном Бећом и координатором за праћење и спровођење „Стратегије социјалне инклузије Рома и Египћана“ Сокољом Беганајом.

Предсједник Мандић је прије свега гостима пожелио добродошлицу и истакао да је главна улога парламента да рјешава проблеме свих заједница. Истакао је чињеницу да ће број Рома и Египћана у Црној Гори, а који ће показати попис, бити важан фактор у креирању политика Црне Горе када је у питању та заједница.

Мандић је закључио да ће кључни проблем који је изнешен на састанку, а када је у питању учешће Рома у политичком животу Црне Горе, пренијети на колегијуму са предсједницима свих парламентарних странака и апострофирао да је парламент одлучио да оформи групу за реформу изборног законодавства, у којој ће се расправљати и о данас изнешеним захтјевима.

Извршни директор НВО Млади Роми Самир Јаха честитао је предсједнику Мандићу ступање на тако одговорну функцију и захвалио се на издвојеном времену. Посебно је истакао питање аутентичног политичког представљања Рома у Скупштини Црне Горе.

Извор: Скупштина Црне Горе



Датум: 13.12.2023.
Close
Close