Предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић поводом трагедије у Републици Чешкој упутио је изразе саучешћа предсједнику Сената Њ.Е. Милошу Вистрчилу, као и Њ.Е. Маркети Пекаровој Адамовој, предсједници Доњег дома Републике Чешке:
„Поводом незапамћене трагедије која се десила у Вашој земљи, желим да Вам у своје лично и у име Скупштине Црне Горе упутим изразе најискренијег саучешћа.
Учествујемо у жалости породица преминулих у овом заиста тешком тренутку. Ужасава чињеница да се овај злочин десио на Универзитету у центру Прага и да су страдали млади људи пред којима је била велика будућност.
Нека је покој невиним душама настрадалих у овој несрећи, а повријеђенима желим брзо оздрављење“, истакао је предсједник Мандић.