Мандић са предсједником
представничког дома БиХ

Мандић са предсједником представничког дома БиХ

Предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић састао се данас у Браги, Република Португал, током 18. засиједања Парламентарне скупштине Медитерана, са Њ. Е. Небојшом Радмановићем, предсједником Представничког дома Босне и Херцеговине.

Предсједник Скупштине је изразио задовољство поводом сусрета, искористивши прилику да предсједника Радмановића упозна са испуњавањем привремених мјерила наше земље у циљу добијања позитивног ИБАР-а.

Мандић је апострофирао да је Црна Гора предводник у европским интеграцијама, те да очекујемо скорији улазак у Европску унију. Предсједник Скупштине је у том контексту посебно истакао важност јединства земаља Западног Балкана и интегрисања у заједничко тржиште, као и важност заједничких пројеката који би омогућили бољу повезаност наше двије земље.

Саговорници су се сагласили да је од изузетног значаја што хитније извршити реконструкцију магистралног пута Плужине – Фоча након граничног прелаза Шћепан Поље, те размијенили мишљења око потенцијалне валоризације Билећког језера од стране Црне Горе, уз жељу да се у што краћем року дође до договора који ће бити у обостраном интересу.

Предсједник Радмановић је истакао задовољство због чињенице да Црна Гора и Босна и Херцеговина имају интегрисани гранични прелаз Враћеновићи, једини такве врсте у региону.

Два предсједника су се сложила да су односи између двије земље на изузетно високом нивоу, те да ће и у будућности наставити да одржавају блиску сарадњу између два парламента.


Датум: 15.05.2024.
Close
Close