Предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић састао се јуче у Браги, Република Португал, током 18. засиједања Парламентарне скупштине Медитерана, са Њ. Е. Енам Мајаром, предсједником ПАМ-а, који је уједно и предсједник Горњег дома Парламента Краљевине Мароко.
Предсједник Мандић се захвалио на позиву да учествује на 18. засиједању ПАМ-а, истичући том приликом да је та платформа од кључне важности у данашњим турбулентним временима, јер управо окупља и додатно развија како саме земље Медитерана, тако и њихову међусобну сарадњу.
Мандић је апострофирао да Црна Гора и Краљевина Мароко имају веома добре односе и да вјерује да ће се у наредном периоду интензивирати економска сарадња између двије земље.
Предсједник Мајар је иразио задовољство поводом сусрета, додајући да му је изузетна част што предсједник Мандић учествује на Конференцији. Он је додао да је у наредном периоду потребно снажити и парламентарну сарадњу.
Два предсједника су изразила обострану спремност за формирањем парламентарних група пријатељства.
Предсједник Парламентарне скупштине Медитерана је одликовао предсједника Мандића орденом Парламентарне скупштине Медитерана (ПАМ) и уручио му званичан позив да посјети Краљевину Мароко.


